Duyurular
Son Kayıtlar
 

Hastalığı varsa öğretmeniyle paylaşınYetiştirme yurdundan üniversiteyeGelinlik yerine okul forması giydiEk Yerleştirme Kılavuzu bugün yayımlanacakÇocuğunuzu aşırı kollamayın!ÖSYM sizi yanıltmış, kayıtlarımız dolduDers saatine yeni ayarİstanbuldaki okul kantinleri geçerli not aldıDUS, Nisanda yapılacakİşte üniversitede derece yapanların tercihleriYeteneğinle bir köy okulunun açılış heyecanına ortak olabilirsinErasmusların sıkıntısı; Türk erkekleri ve kalacak yerBu 14 bin çocuğu üniversiteli yapmak istiyoruzDemir eksikliği olan çocuk öğrenirken zorlanıyorKPDS başvuruları başladıÖSYSde ek yerleştirme başlıyorBarkod sistemi ilk defa uygulandıTüm servetini eğitim için bağışladı

KONYA - Meram ilçesi Gödene Mahallesinde çiftçilik yapan 71 yaşındaki Mustafa Boğaz, mahallesindeki öğrenci sayısının artması üzerine yeni bir okul yaptırılması için Konya Valiliğine istekte bulundu.

Boğaz, mahallesine okul yaptırılması için kendisine ait 410 metrekare araziyi ve ailesinden kendisine miras kalan araziyi satarak elde ettiği 300 bin lirayı hiç düşünmeden bağışladığını söyledi.

47 yıldır evli olduğu eşi Meliha Boğaz (63) ile uzun süre tedavi görmelerine rağmen çocuk sahibi olamadıklarını ifade eden Boğaz, çocuk özlemini mahalledeki okula giden çocukları severek giderdiğini belirtti.

Her yıl okulların açıldığı ilk günlerde mahalledeki okulda çocuklara çikolata dağıttığını ifade eden Boğaz, Cuma namazı için camiye giderken mahallemizdeki okulun yanından geçiyorum. Okulun yanına geldiğimde bir müddet durup çocukların seslerini dinliyorum. Çocuk özlemimi orada gideriyorum dedi.

28 yıldır Konyada seyyar satıcılık yaptığını söyleyen Boğaz, çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmediğini, ilerleyen yaşına rağmen sabah erkenden uyanıp bahçesinde yetiştirdiği fasulye, üzüm, biber, soğan gibi ürünleri satmak için yola çıktığını bildirdi.

Eğitime ve çevresine yaptığı yardımlarla mahallelinin sevgisini kazandığını kaydeden Boğaz, Sokakta görenler helal olsun, gel seni alnından öpeyim diyerek sarılıyor diye konuştu.

İhalesi tamamlanan, yakında temeli atılacak okula kendi isminin verileceğini söyleyen Boğaz, şunları kaydetti:

Çok istememe rağmen çocuk sahibi olamadım. Ancak bundan sonra ismimin verileceği okulda eğitim görecek bütün çocukları evladım gibi göreceğim. Okulun yapılması için gerekli parayı ve araziyi verirken hiç düşünmedim. Eşimle birlikte hep bu anı bekledik. İmkanlar el verdiği sürece yardım etmeye devam edeceğim.


İstanbul Erkek Lisesi ne sınavsız girdiYÖKten Kürtçe lisansa vize çıktı