Duyurular
Son Kayıtlar
 

YGS eylemine katıldı; okuldan atıldıKulak çeken imam-öğretmen görevden alındıAnaokulu TVÖğretmenler sürekli mazeret iznindeÖSYM de özel kadro iddiasıÖSYMye siyah çelenkLösemi hastası çocuğa evde eğitimBu okulda para geçmiyorBu köyde yaşayan kızların hayatı değiştiOkul önünde baltalı bıçaklı saldırıYGS puanı yüzünden intihar ettiYGS puanı ölüm getirdiŞifreyle değil, çalışarakYGSde en başarılı il yine YalovaİÜye yeni bir fakülte geliyorEğitim Her Engeli AşarMesleki Teknik Eğitim Fuarı başladıYGSnin iptali için imza topluyorlarAbdullah Gül Üniversitesinin temeli atılıyorBir fotoğrafla ortaya çıkan dram

SİVAS - 23 Nisanda kendisi ile aynı adı taşıyan babaannesi Adile Özzurnacı ile Kepenek Caddesinde çöp toplarken görüntülenen ve bu fotoğrafı ulusal basında geniş yer bulan 5 yaşındaki Adile Özzurnacı, ailesiyle birlikte Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yaşıyor.

Küçük kız, anne ve babası ile babaannesi, dedesi ve 2 kardeşi ile birlikte tek odalı derme çatma, elektrik ve eşya bulunmayan ahşap evde hayatını sürdürüyor. Küçük Adile, babaannesi ile ailesinin geçimine destek olmak için her gün çöp toplamaya çıkıyor.

Küçük kız ile aynı adı taşıyan babaannesi Adile Özzurnacı AA muhabirine, uzun yılardır Sivasta çöp toplayarak yaşamlarını sürdürdüklerini belirtti. Hiçbir sosyal güvencelerinin olmadığını, aile olarak bütün ihtiyaçlarını çöpten topladıklarını satarak karşıladıklarını anlatan Özzurnacı, yetkililerden destek beklediklerini ifade etti.

Babaanne Özzurnacı, fotoğraflarının çekildiği günün bayram olduğunun farkında olmadıklarını dile getirerek, torunun bayram sevinci yaşayamadığını anlattı.
  
ADOŞUN HAYALİ ÖĞRETMEN OLMAK  
Ailesi tarafından Adoş olarak çağrılan küçük Adile ise hayalinin okula gidip öğretmen olmak olduğunu söyledi.

Ayakkabısı olmadığı için çoğunlukla çorapsız ve çıplak ayakla evin etrafında dolaştığı gözlenen Adile, ayakkabı talebini de dile getirdi. Genellikle kendisinden küçük olan 3 yaşındaki Gülefer ve 1,5 yaşındaki erkek kardeşi Abdülsamet ile oynadığını anlatan küçük kız, birlikte çöpten malzeme toplamaya çıktığı babaannesini çok sevdiğini ifade etti.

Bu arada Sivas Dosteli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolad da, aileyi evinde ziyaret ederek, çeşitli gıda ve giysi yardımında bulundu.