Duyurular
Son Kayıtlar
 

Kork benden dediler...Bilinçli gençler yetiştirilecekYÖK için yeni bir sayfa açılıyorDünya sorunları bu konferansta tartışılacakYeni bir bina onların da hakkıİlköğretim öğrencileri yol kapattıBurs ve kredi başvuru yapanlar dikkat!ÖSYM Başkanlığı Prof. Dr. Demir atandıÇinin ilk Çin-ABD üniversitesi olacakİlahiyatçı Çeker e soruşturma yokYıldızlar Altında eğitime destek için sahnedeKöy okulunda senfoni konseriÜniversitede nü kriziEyüp Sultanda YGS duasıİngilizce derslerine ithal öğretmenHizanda okumayan kız kalmayacakKoyun, horoz ve yumurtalı eylem

BURSA - Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, yanlarında getirdikleri 2 koyun, horoz, saman ve yumurtalarla eylem yaptı.

İdareci atamalarından sorumlu şube müdür vekilinin işlemlerinin şaibeli olduğunu iddia eden sendika üyeleri, bugünkü eylemlerini koyun ve horozla yaptı.

Müdürlük binası önüne 2 koyun, bir horoz, saman ve yumurta getiren üyeler, yaşanan sorunların çözülmesini istediler.

Ellerinde Bursa Milli Eğitimi Ali Babanın çitliği mi? Bay şaibe gidene kadar eylemdeyiz, 6. hafta yazılı dövizlerle eyleme katılan üyeler adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, 6 haftadır, haftanın bir günü müdürlük binası önünde oturma eylemi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kamuoyunu bilgilendirmek için eylem yaptıklarını ifade eden Türkoğlu, şunları kaydetti:

Kamu kurumlarında, adalet, şeffaflık, tarafsızlık, kamu hizmetinin hakkaniyetli sunumu, olmazsa olmazlardandır. Ancak, buradaki uygulamalar çiftliği andırmaktadır. Usulsüzlük ve taraflı işlemler, had safhadadır. Yaptığı her iş ve işlem tartışmalı olan, asıl kadrosu Yıldırımda bir ilköğretim okulunda müdür yardımcısı olan kişi, şartlarını taşımadığı halde yıllardır atamalardan sorumlu idarede şube müdür vekili olarak görev yapmaktadır.

Konuşmaların ardından sloganlar atan üyeler, çalan Ali babanın çiftliği şarkısına eşlik ettiler.

Müdürlük önünde kaçan bir koyun, yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından yakalanıp eylem alanına getirildi.


Engelli okulu, belediye engeline takıldı!Herkes İzmiri isterken o Hakkariyi seçtiDoğuştan sağır ama 4 dil biliyor